login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Promocja - Gospodarka
(szerokość: 640 / wysokość: 258)

 

Gospodarka

 

W Chojnowie zarejestrowanych jest ponad 800 podmiotów gospodarczych. Dominuje przemysł metalowy, papierniczy i odzieżowy. Atutem Chojnowa jest jego lokalizacja - bliskość autostrady A-4 i granicy z Niemcami i Czechami oraz tereny przemysłowe do zagospodarowania włączone w listopadzie 2006 roku do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

(szczegółowy wykaz terenów inwestycyjnych znaleźć można na stronie chojnow.eu lub pod numerem telefonu (076) 8188285, 8188677).

 

Wiele funkcjonujących w Chojnowie zakładów od lat zdobywa prestiżowe nagrody i wyróżnienia.

 

Firma inżynierska „Kret i s-ka" jest laureatem m.in. "Dolnośląskiego Gryfa", Nagrody Związku Pracodawców Polska Miedź", Grand Prix im. Prof. Roberta Szewalskiego, INNOVATION 2003 Euroregionu czy „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu".

 

Świadcząca usługi porządkowe i renowacyjne firma „Polers", która w 2006 roku otrzymała Dolnośląski Klucz Sukcesu, jest też w posiadaniu certyfikatu przyznawanego przez Kapitułę Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego i certyfikatu ISO 9002.

 

Przedsiębiorstwo z kapitałem zagranicznym RMA Polska Sp. z o.o., CHOJNÓW to „Lider Eksportu 2006" w kategorii „efektywność".

 

PHU Małgorzata Sajnóg - hurtownia dodatków krawieckich i dekoracyjnych dwukrotnie otrzymała nagrodę w konkursie Przedsiębiorstwo Fair Play.

 

Agencja Ochrony Pracy i Środowiska BHP Ryszard Pacuła, to firma, która posiada m.in. Certyfikat ISO 9001:2000 - system zarządzania jakością, Certyfikat Paweł Pacuła - Ekspert do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy czy Certyfikat CIOP-PIB - uznanie kompetencji jednostki edukacyjnej. W 2004 roku została także wyróżniona w kategorii małych firm przez Kapitułę Nagrody Związku Pracodawców Polska Miedź.

 

Samorząd podejmuje szereg działań skierowanych na współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami i promocję ich firm w regionie. Od kilku lat w urzędzie funkcjonuje Okienko Przedsiębiorczości wspierające przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą, podjęto także uchwałę w sprawie stosowania ulg dla przedsiębiorców w ramach pomocy regionalnej na wspieranie nowych inwestycji lub tworzenie nowych miejsc pracy, organizowane są szkolenia dotyczące pozyskiwania środków unijnych i krajowych na rozwój przedsiębiorstwa.

Wszystkie tereny miejskie objęte są miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego co ułatwia procedury inwestycyjne.

 

                                                                                              Zachęcamy do inwestowania

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie